200 de persoane cu venituri modeste din municipiul Giurgiu, pensionari, au primit astăzi din partea Asociației “Dar autentic” și a Grupului “Oamenilor de bine” pungi consistente cu alimente, în cadrul unei acțiuni caritabile inițiate de doamna Mihaela Covțun.
Evenimentul a avut loc cu sprijinul Primăriei Giurgiu, la Ateneul Nicolae Balanescu, beneficiarii având parte și de o surpriză de suflet, de un spectacol de colinde susținut de preșcolari de la Grădiniță “Căsuța fermecată” și de elevii Scolii Speciale.
Oamenii au fost salutați și au primit urări de sănătate în preajma sărbătorilor, din partea primarului Adrian Anghelescu și a viceprimarului Marian Damian, cei doi apreciind eforturile donatorilor și a celor implicați în acest eveniment.
Acțiunea a fost încărcată de emoție, dincolo de darurile materiale, oamenii au fost bucuroși de atenția de care au beneficiat, de spectacol și de primirea cu dulciuri și suc.

Ultima modificare: 16.12.2022 – 19:29 de către Administrator

Anteriorul Lucrările pe strada Tineretului, tronson 2 au avansat